Akbelen’e Dokunma!

tarafından tdh
0 Yorum Yap

Muğla Akbelen Ormanı’nda günlerdir devam etmekte olan çevre katliamını bütün yurttaşlarımız gibi kaygıyla izliyoruz. Limak Holding’in kanunları hiçe sayarak ormana polis ve jandarma eşliğinde girmesi, ağaçların kesimine devam edilmesi, Akbelenli yurttaşlara ve yaşam savunucularına saldırılması yaşanan çevre suçunun devlet-sermaye işbirliği içerisinde gerçekleştirildiğini bize açık bir şekilde göstermektedir.

Sağlığı yalnızca biyomedikal bir çerçeveye sıkıştırmayan, yaşadığımız çevre, içinde bulunduğumuz toplum ve sosyoekonomik koşullarla bir bütün olarak değerlendiren bizler bu yıkımın telafi edilmesi imkansız sağlık sorunları oluşturacağını şimdiden görüyoruz. Bizlere nefes olan, binlerce canlının yuvası Akbelen Ormanı’nın sermayeye peşkeş çekilmesi bölgedeki bütün ekolojik hayatı derinden etkileyecektir.

Akbelen Ormanı’nı yok etmek için ağaçları kesmeye devam eden maden şirketi, çevre katliamını engelleyeceği yerde ona kalkan olan, kendi yasasını görmezden gelen yetkili kişiler, kurumlar; suç işlemeye son verin. Yaşam alanlarını savunanların yanındayız. Sermayeden değil Akbelen Ormanı’ndan ve halkın sağlığından tarafız.

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR