Onur Hamzaoğlu’na… – Onur Kaya

tarafından tdh
0 Yorum Yap

Sevgili Hocamız Merhaba,

Demir parmaklıklar arkasına alma yönteminin, yani bizlerin buluşamayacağını sanmak, ancak ve ancak muktedirin, erk sahibinin kurgulayacağı bir basitliktir bence. Fikirler dolaşırlar, özgürdürler ve mahpus edilemezler.

Mücadele kişilere bağlı olmayan, uzun soluklu bir bayrak yarışı gibidir. Siz, bizlerin nelere gücümüzün yeteceğini gösterdiniz bu yarışta. Güzel bir rastlantı oldu sizinle tanışmamız. Fiziksel uzaklığınıza rağmen buluşmanın bir yolunun olduğunu biliyorduk hep; çünkü iyilik buluşturur.

Yalan olmasın, daha öncesinde sizi pek tanımamış kişilerdik birçoğumuz. Çalıştıkça, ürettikçe sizinle tanışmak, buluşmak mümkün oldu. Sağlık politikaları üzerine yaptığımız çalışmanın, programladığımız sunumunun hemen öncesinde aldılar sizi aramızdan. Elbette sunumları bırakacak değildik. Dalga dalga büyür seller. Devam ettik.

Sunumlar sırasında bir başka hocamızın güzel bir belgesel çalışmasını izledik hep beraber. Gözlüklerinin altında, gözlerinde hep umut olan bir yüz vardı gördüğüm. Zaten öyle olmasanız, ağır sanayi kirlenmesini nasıl anlatabilir, kendi yaşam hakları mücadelesine insanları nasıl katabilirdiniz? Çalışmalarınızı gördükçe ve okudukça şaşkınlığımız, heyecanımız hiç eksilmedi desem yeridir. Mümkünü görmüş olduk. Minnettarız.

Emek çok güzel bir duygu yaratıyor insanda. Geçenlerde anneniz dolayısıyla -başınız sağolsun- dışarı çıktığınızda bir gazeteciye “emeğine sağlık” demişsiniz. Çok duygulanmış, Twitter’da yazmıştı. Ne güzel, ne emekçi bir insansınız. Hikayenizi sizden dinleme fırsatı oluşsa arkadaşlarım ve ben çok mutlu oluruz.

Tanışmamıza vesile olan emektaşlarımıza gönülden borçluyuz artık; herkesin emeğine sağlık!

Haberlerinizi almak umuduyla…

Saygılar, sevgiler.

ŞUNLAR DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR